Puitpaat EIX 450

4,5 meetri pikkune ja 1,6 meetri laiune mahagonist EIX 450 on tõeline härrasmehe kalapaat

millega saab sõita nii siseveekogudes kui ka mere peal. EIX 450 on mõeldud kasutamiseks nii aerupaadina kui ka väikese mootoriga paadina.

EHITUSIMG_0013

Eix 450 on eksklusiivne väärispuidust lahtine meremootorpaat. Oskuslikult valitud sujuvad kerejooned ja Eesti paadiehituse parimaid traditsioone järgiv meistriklassi teostus teevad paadist unikaalse veesõiduki kasutamiseks mitmekesistes oludes ja eesmärkidel.

Paadi mahagonist väliskere on lahendatud klinkerplangutuse konstruktsioonis vaskneetnael kinnitustega välispinnal korgi all. Vööritekk, põrandad ja venderliist on teostatud naturaalsest tiikpuust. Kokpiti komingsid, pardaveegrid ja eemaldatavad istmed on mahagonist. Mahagoni välispindade viimistlus on teostatud epovaikude ja mitmekomponentsete lakkidega.

Paat on varustatud tullipesadega ühele aerupaarile sõudmiseks keskistmelt, spetsiaalsete  metallist tekikaitsetega vööris ja peeglil, peitknaabiga vööritekil ja kinnitusaasadega täävil ja peeglil. Peegel on välismootori tarbeks kaitstud metallpiirdega ja rõhutatud kiiluvöö kiilurautisega.

Rautised ja kinnitused on valitud mitteroostetavast metallist.

Kokpiti siselahendus, istmetega ahtris, keskpaadis ja vööris, loob avara, ratsionaalse ja ergonoomilise olme. Paat püsib hästi kursil ja on hõlpsalt juhitav mootori ja aerude jõul liikudes.

Konstruktsiooni paigutatud avariiujuvuse elemendid vööris ja ahtris tagavad paadi püsimise ujuvil ka veega täitumisel.

Eix 450 on ehitatud vastavuses EL väikelaevadirektiivi 94/25/EU, muudetud direktiiviga 2003/44/EU D – kategooria nõuetega, kasutamiseks rannikumerel, lahtedel, järvedel ja jõgedel tuule tugevusega kuni 4 palli ning lainekõrgusega kuni 0,3 üksiklainetega kuni 0,5 meetrit.

 

TEHNILISED ANDMED

Kere pikkus, Lh mm 4540
Kere laius, Bh 1730
Veeliini pikkus, Lwl 4050
Ahtri laius 1170
Vabaparda kõrgus vööris 580
Vabaparda kõrgus keskpaadis 375
Vabaparda kõrgus ahtris 370
Disainsüvis 320
Netomass, kg 190
Mass kasutusvalmina, m LCC 275
Maksimaalne koormus (inim.+ mootor + pagas), m MTL 480
Mass täiskoormusel, m LDC 700
Suurim mootorivõimsus ,kW 11,2
Inimesi pardal, max 4